A felajánlott előadások jegyzéke

  1. Oxidációs stressz mint a civilizációs megbetegedések rizikós tényezője. Hogy lehet ellene védekezni?
    Prof. Ďuračková – 20 perc kérdésekkel együtt

    Az előadás a szervezet számára veszélyes oxidációs stresszről szól. Ez egy olyan fenomén, amely összefügg különböző, főleg krónikus gyulladásos folyamatokkal a szervezetben, helytelen életmóddal, stresszhelyzetekkel és életkörnyezeti hatásokkal. Az előadás tárgyal az oxidációs stressz elleni védekezésről.

  2. Hiperaktivitás és figyelemösszpontosítási problémák a gyermekeknél. Hogy lehet megkülönböztetni a hiperaktív és a "szótfogadatlan" gyermeket?
    MUDr. J. Trebatická – 20 perc kérdésekkel együtt

    Az előadás elmagyarázza a túlzott hiperaktivitás és a gyermekek összpontosítási problémáit óvodai kortól egészen a pubertásig. Ez a problematika leggyakrabban csak az iskolába való belépéskor jelentkezik és komoly gondokat okoz a gyermeknek az iskolába való beilleszkedésekor.
    Az előadást iskoláknak szülői értekezletek alkalmával is ajánljuk.

  3. Dülmirigydaganat. Fenyegetés, amit megelőzhetünk.
    MUDr.B.Trebatický – 20 perc kérdésekkel együtt

    A dülmirigydaganat az egyik legveszélyesebb daganatos megbetegedés a férfiaknál. Az előadás folyamán a hallgatók részletesen megismerkednek a betegség tüneteivel, a korai kezelés lehetőségeivel és a módszerekkel, amelyekkel megelőzhetjük a daganat kialakulását.

  4. Férfiak a "változókorban".
    MUDr.B.Trebatický – 20 perc kérdésekkel együtt

    A férfiak 50 éves koruk után hasonló problémákkal találkozhatnak mint amiket a nőknél változókornak nevezünk. Az előadás taglalja az alapvető információkat az okokról, a klinikai képekről és az ún. andropauza fenomén lehetséges befolyásolásáról.

  5. A zaj a mi mindennapi
    MUDr. V. Nagy – 20 perc kérdésekkel együtt

    Az előadás megvilágosítja azokat a környezeti hatásokat, amelyeket "normálisnak" gondolunk hallószerveink számára. Megmagyarázza a különbséget a közép és belső fül megbetegedései, valamint a hallás átviteli és érzékszervi betegségei közt. Kitér a barotrauma következményeire, megelőzésére és a kezelés lehetőségeire.

  6. Gége- és torokdaganatok - mit csinálhatok ÉN?
    MUDr. V. Nagy – 20 perc kérdésekkel együtt

    Az előadás kiértékeli a fenti szervek daganatainak kialakulásának okait, diagnosztizálásukat, gyógyításukat és természetesen megelőzésüket.

  7. A szív és érrendszeri megbetegedések rizikós tényezői: van lehetőségünk védekezni ellenük?
    Doc. Ing. P. Blažíček, CSc.

    A szív és érrendszeri megbetegedések évente Szlovákiában az elhalálozási okok 54% alkotják. A szívinfarktus nem alakul ki ok nélkül, hanem egy fokozatos érelmeszesedési folyamat vége. Több kiváltó oka is van. Az esetek többségében a rizikós tényezők eltávolításával meg lehetne előzni a szívinfarktus kialakulását. Ha az ellenséggel harcolni akarunk, tökéletesen ismernünk kell őt, ezért szeretnénk Önöket közelebbről megismertetni a rizikós tényezőkkel és a ellenük való védekezési lehetőségekkel.

  8. "A homocisteín meghatározása: miért, mikor, hogyan?"
    Doc. Ing. P. Blažíček, CSc.

    A homocisteín egy s-SH csoportal rendelkező aminosav. Általánosságban ismert, hogy egy független érelmeszesedési tényező. Károsítja az erek belső falán található endotelt és ez az oka külöböző betegségeknek. Azok a betegeknek, akiknek más rizikós tényezőik is vannak ( magas koleszerinszint, túlsúly, magas vérnyomás) meg kellene határozni homociszteín szintjüket. Ez azért fontos, mert helyes életmóddal és ésszerű táplálkozással a homociszteínszinjtüket a biztonságos sávban tudjuk tartani. Egy genetikai változás esetében - C677T hiba - B12, B6 és folasavat kell magas adagokban szedni.

  9. " A szív és érrendszeri megbetegedések rizikós tényezőinek befolyásolása gyógyszerekkel és táplálkozással"
    Doc. Ing. P. Blažíček, CSc.

    Helyes életmóddal, ésszerű táplálkozással és megfelelő gyógyszeres kezeléssel lehetőségünk van kedvezően befolyásolni a szív és érrendszeri megbetegedések rizikós tényezőinek hatását szervezetünkre. Nagyon fontosak a megelőző kivizsgálások, amelyek lehetővé teszik a rizikós tényezők korai felismerését és kiküszöbölését.

  10. A felső légúti megbetegedések megelőzése és gyógyítása az óvodáskorban
    MUDr. Z. Nagyová – 20 perc kérdésekkel együtt

    Az előadás tárgyalja a megelőzés és az otthoni kezelés lehetőségeit az óvodás korú gyermekeknél, akik a leginkább fogékonyak a fertőző betegségekre a kollektívákban. Megmagyarázza az antibiotikumok adásának szüségességét a bizonyított baktériumos fertőzések esetében és tanácsot nyújt az alternatív gyógymódok lehetőségeiről is mint. pl.: gyógynövények kivonatai, homeopatikus készítmények.



Azok az intézmények, amelyek érdeklődnek előadás vagy előadások szervezéséről alkalmazottaik vagy az állampolgároknak részére az É&E Polgári Társuláshoz fordulhatnak az elréhetőségeinken keresztül, amelyek internetes honlapunkon találhatók és ezen keresztül megyegyezünk az előadás módjáról, helyéről és idejéről is.


Az oldal elejére